6 березня виконавчий комітет Чернігівської міської ради ухвалив рішення про включення посадовців міської військової адміністрації (МВА) до складу низки комісій, що діють при виконкомі. Відповідну ініціативу обґрунтували потребою ефективної взаємодії між органами місцевого самоврядування та військовою адміністрацією в умовах воєнного стану.
«Щоб уникнути проблем із реалізацією рішень виконкому, а також для належного виконання функціональних обов’язків, які покладені на МВА, ми вводимо її представників до складу комісій», – пояснив заступник міського голови Віктор Геращенко.
Зокрема, заступник начальника ЧМВА Олексій Мисенко увійшов до:
- наглядової ради у сфері розподілу соціального житла,
- громадської комісії з житлових питань,
- комісії з компенсацій за пошкоджене майно,
- комісії з компенсацій за знищене майно внаслідок війни.
Крім того, головний спеціаліст юридичного сектору МВА Михайло Дворніченко увійшов до адміністративної комісії при виконкомі, а завідувачка фінансового сектору Наталія Ткаченко – до комісії з попереднього розгляду питань про надання допомоги при народженні дитини.
Запроваджені зміни викликали нову хвилю дискусій у місцевому політикумі. Політичний оглядач Олександр Рись зазначив, що участь представників військової адміністрації в комісіях – це продовження протистояння між МВА та командою міського голови Владислава Атрошенка.
«Фактично, у зв’язці з опозиційними депутатами МВА блокує роботу міської ради. Через відсутність кворуму сесії не відбуваються, а влада поступово концентрується в руках Брижинського», – зауважив керівник Чернігівського політклубу.
Нагадаємо, у лютому депутат Віталій Голець, обраний від забороненої ОПЗЖ, пропонував внести зміни до регламенту міськради, що розширили б повноваження МВА. Проте фракція «Рідний дім» відмовилась розглядати ініціативу без попереднього обрання нового секретаря ради. У підсумку, за три спроби депутати так і не зібрали кворум, а регламент залишився без змін.