За результатами роботи мобільного додатку «ЕкоЗагроза», який функціонує під егідою Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, у Чернігівській області зафіксовано суттєві екологічні порушення. Від початку запуску застосунку до Державної екологічної інспекції надійшло 153 звернення від громадян щодо можливих порушень природоохоронного законодавства.
Основні категорії звернень
Серед повідомлень громадян переважають наступні категорії порушень:
- Неправильне поводження з відходами — 57 звернень
- Порушення законодавства щодо охорони рослинного світу — 38 звернень
- Порушення норм захисту тваринного світу — 10 звернень
- Проблеми з охороною атмосферного повітря — 5 звернень
- Порушення вимог земельного кодексу — 25 звернень
- Порушення водного законодавства — 25 звернень
За результатами проведених перевірок державними екологічними інспекторами сумарні збитки довкіллю оцінено у понад 2 мільярди 889 мільйонів 705 тисяч гривень.
Методика перевірок та роль «ЕкоЗагрози»
Державні інспектори ретельно аналізують кожен випадок: виїжджають на місцевість, проводять огляди територій, беруть проби ґрунтів та води, аналізують отримані дані та оформляють акти порушень. У разі їх підтвердження видаються приписи щодо усунення недоліків.
«ЕкоЗагроза» — це офіційний інформаційний ресурс і мобільний додаток, створений Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України. Завдяки цьому інструменту громадяни отримують актуальну інформацію про стан навколишнього середовища, можуть перевіряти якість повітря та рівень радіаційного забруднення, а також повідомляти про екологічні злочини.
Значення зібраних даних
Всі дані, отримані через «ЕкоЗагрозу», допомагають не лише оцінити екологічні збитки, завдані агресією, але й сприяють прийняттю заходів щодо їх усунення. Крім того, зібрана інформація є важливим інструментом для притягнення до відповідальності винних, зокрема представників РФ, які спричинили завдані шкоди довкіллю.