Чернігівська область стала 12-м регіоном, який відвідав голова Державної податкової служби Руслан Кравченко в межах робочих виїздів. Під час візиту він зустрівся з підприємцями, що працюють за кілька кілометрів від кордону з ворогом, а також із начальником Чернігівської ОВА В’ячеславом Чаусом. У центрі розмови – виклики бізнесу в умовах щоденних загроз, обстрілів і нестабільної логістики.
Попри близькість до фронту, регіон демонструє стійкість: на Чернігівщині офіційно зареєстровано близько 68 тисяч суб’єктів господарювання. І кількість продовжує зростати.
Потреба у спеціальному економічному статусі
Підприємці, які зберегли виробництво й продовжують роботу в зоні постійної небезпеки, виступають за запровадження особливих умов для прикордонних територій. Йдеться про спеціальний статус, який враховуватиме такі фактори:
- високі безпекові ризики
- пошкодження або втрата майна
- логістичні труднощі
- нестача кваліфікованого персоналу
За словами Руслана Кравченка, будь-які ініціативи з підтримки бізнесу мають бути збалансованими та не шкодити бюджетному наповненню. Він наголосив на потребі комплексного підходу, який дозволить реалізувати дієві механізми підтримки без фіскальних втрат.
Зменшення кількості “ризикових” платників
Ще одна тема, яку обговорювали під час зустрічі, – блокування податкових накладних. Як зазначив Кравченко, завдяки роботі консультаційних центрів та запровадженим дорожнім картам, підприємці вже відчувають полегшення.
“Нарешті мені не доводиться щотижня доводити, що у мене є корови, які дають молоко. І це дуже полегшує роботу”, – поділився один із місцевих аграріїв.
Керівник ДПС закликав податкову Чернігівщини до ще активнішої взаємодії з платниками, адже прозорість, відкритість і консультаційна підтримка формують головне – довіру до служби.